Geoblog.pl    bogmar    Podróże    ISLANDIA i WYSPY OWCZE 2012    Foki

Foki

Islandia
Islandia, Hvitserkur

Dość ciepło +12° C.
Wyjeżdżamy po śniadaniu i na pierwszy postój zatrzymujemy się w miejscowości Blönduós gdzie stoi kościół o bardzo nowoczesnej architekturze.

Po południu wchodzimy na górę Borgarvirki.

Następnie jedziemy na spotkanie z fokami w pobliżu skały Hvitserkur. Rzeczywiście była ich cała kolonia ale na wysepce naprzeciw nas.

Tego dnia jesteśmy jeszcze w Stykkisholmur. Jest to miejscowość i gmina położone w zachodniej części Islandii, na północy Półwyspu Snæfellsnes z małym portem i nowoczesnym kościołem.Następnie jedziemy dalej i wchodzimy na wzgórze Helgafell.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Seals near Hvitserkur rocks

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

Ela 1
Ela 1 - 2012-08-30 15:01
Boguś, dlaczego uważasz, że to są "lwy morskie"? Wydaje mi się ,że to są seals-czyli foki. Zresztą ,z opisu w przewodniku islandzkim wynika ,że w okolicy Osar -Hvitserkur można oglądać foki.
Pozdrawiam-pelna podziwu dla benedyktyńskiej pracy przy opracowaniu materiału z wyprawy.

bogmar
bogmar - 2012-08-30 15:49
Witaj Elu.
Dzięki za słuszną uwagę. Sam nie wiem dlaczego tak napisałem, chyba dlatego, że przed sobą miałem ogrom pracy i mało czasu na analizę wszystkiego. Zaraz naprawię błąd.
Pozdrawiamy.

Zasoby: 775 wpisów775 399 komentarzy399 15259 zdjęć15259 436 plików multimedialnych436

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023