Geoblog.pl    bogmar    Podróże    AUSTRALIA 2010    Wyjazd. Informacje

AKTUALNE INF. CELNE
CO NIE MOŻNA PRZYWOZIĆ DO AUSTRALII : Tutaj

WYSZUKIWARKA WAZNYCH OBIEKTOW : Tutaj

PRZYDATNE STRONY : Przygotowanie na studia w Australii

Emigracja, praca i nauka w Australii

AMBASADA : address: 3rd Floor, Nautilus Building, ul. Nowogrodzka 11, Warsaw - Telephone: +4822 521 3444

WIZY DO AUSTRALII: http://www.australia.pl/wsawpolski/Visas_and_Migration.html

Są bezplatne. Otrzymuje się je droga elektroniczną wypełniając odpowiedni formularz zamieszczony na powyżej podanej stronie internetowej. Turystyczne to : e Visitors lub e 76.
My otrzymaliśmy je w przeciągu 2 tygodni od wysłania wniosków z tym, że ja dostałem od ręki a Marysia musiała dołączyć zaświadczenie z pracy potwierdzające o zatrudnieniu, wysokości zarobkow i zgodności urlopu w deklarowanym terminie oraz wycią z konta bankowego.

Bilety lotnicze kupiliśmy 6 kwietnia korzystając z promocji Cathay Pacific w Londynie. 1 bilet Londyn - Brisbane - Londyn kosztował 687 GBP ( 3200 PLN ).
Trasę Warsawa - Londyn - Warszawa robimy z LOTem za 1150 PLN ( 2 bilety).

Spełniły się nasze marzenia i wreszcie lecimy do Australii, gdzie spotkamy sie po wielu latach po raz pierwszy ze znajomymi z lat szkolnych.
Asekuracyjne do Londynu przylatujemy dzień wcześniej i zayrzymujemy się u znajomych.

Będąc w Polsce wykupiliśmy dwa przeloty wewnętrzne liniami Jet Star : Brisbane --> Cairns = 185 AUD (2 bilety) i Cairns --> Darwin = 365 AUD (2 bilety) oraz zarezerwowaliśmy hostele w Cairns, Darwin, Alice Springs i Adelaide.
Wykupiliśmy również 2 wycieczki w firmie wycieczkowej Groovy Grape Tours - zdobywcą The Golden Backpaks 2008, na trasie Darwin - Alice Springs = 445 AUD (1 osoba) i Alice Springs - Adelajde = 645 AUD (1 osoba). Dostaliśmy upust 30 AUD od osoby na nocleg między wycieczkami. Zapłaciliśmy zaliczkę równowartą 1/2 ceny wycieczek tj.1060 AUD. W cenie wycieczki mamy opłacone pełne wyżywienie, noclegi i wstępy do parków narodowych.
Więcej infor.na ten temat w późniejszym wpisie w Darwin.

Wylot z Warszawy mamy o 7:50 i lądujemy na Heathrow o 9:35. Z powodu tłoku na niebie samolot opóźnił się 30 min.

Link do CATHAY PACIFIC w Anglii ; Tutaj

sosenka
sosenka - 2011-04-22 18:18
Witam, dla osób zwiedzających na własną rękę polecam tą stronę: http://www.environment.gov.au/parks/index.html
z dokładnymi mapami parków, rezerwatów, godzin otwarcia oraz opłat.
Pozdrawiam.

bogmar