Geoblog.pl    bogmar    Podróże    INDIE 2011    Wylot. Informacje

Polska, Warszawa

1 PLN = 15 INR 1 INR = 0.067 PLN
1 USD = 44,97 INR

Wylot z Warszawy Mamy o 09:40
Bilety kupiliśmy 4 miesiące wcześniej tj. w pazdzierniku. Najkorzystniejszą ofertę jak się nam wydawało miał FINNAIR, Za 1 bilet Warszawa - Delhi - Warszawa zapłaciliśmy 1750 PLN.
Wykupiliśmy rownież bilety na przeloty z Delhi do Varanasi - 1 bilet = 163 PLN
Z Udajpur do Goa - 1 bilet = 455 PLN
Bilety na pociąg z Varanesi do Agry - 1 bilet = 48 PLN (AC 3)
Bilety na pociąg z Goa do Manmad - 1 Bilet = 24 PLN (Sleeper). Wszystkie bilety na połącaenia wewnętrzne kupione z pomocą wyszukiwarki cleartrip.

AMBASADA : ul. Rejtana 15 m. 2/7
02-516 Warszawa
tel.: +48 (22) 8495800, 8496257, 8496850
fax: +48 (22) 8496705, 8498505;
Sekcja konsularna przyjmuje dokumenty wizowe od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 13.00. Odbiór paszportów natomiast odbywa się w godzinach 16.30 - 17.00
WIZA teraz kosztuje 180 PLN + 40 PLN (koszt obsługi) = 220 zł. Ja otrzymałem z datą ważności 7. 01 do 18. 03 a Marysia do 7.04 .Na pytanie dlaczego mamy różne daty ważności w ambasadzie powiedzili, że tak wyszło.

Wyjazd zapowiada się odjazdowo, gdyż jedzie z nami córka Gosia z mężem Marcinem. Zabierają wnuczka Bartka, więc na brak atrakcji (oprócz tych związanych ze zwiedzaniem) nie możemy narzekać. Poza tym w Delhi spotykamy się z drugim geoblogowiczem Markiem z Wiednia (Geminus), który dowodzi swoią grupą. Tak więc większość część trasy pokonamy wspólnie.
Kupiliśmy LINEX FORTE, który uzupełnia florę bakteryjną i wspomaga odporność. Zaczęliśmy go stosować 2 tygodnie przed wyjazdem. Mamy nadzieję, że może to złagodzi objawy biegunki, która prawdopodobnie będzie nieunikniona.
Gdyby jednak nas dopadła mamy tabletki NIFUROKSAZYD 200 Hasco. Nigdy wcześniej jeżdząc do Azji nic nie braliśmy i nie było problemów, ale Indie to pod tym względem (z tego co wyczytaliśmy) to coś innego. Oby nie trzeba było sprawdzać skuteczności leku. Ostre jedzenie i mocniejszy trunek powinien wystarczyć.Zobaczymy.

PRZYDATNE LINKI :
Wyszukiwarka biletów lotniczych i kolejowych
oraz http://www.yatra.com/af/index.html?ci=DGM72
Wszystko o kolejach

Klasy pociągów :
Second sitting (2S) – największy ścisk, miejsca bez rezerwacji, kto pierwszy ten lepszy, najtańsze
Sleeper (SL) – kuszetki w wagonie bez klimatyzacji, zamiast tego 3 wiatraki na suficie, przyzwoite warunki, miejsca z rezerwacją
AC Chair Car (CC) – miejsce siedzące w wagonie z klimatyzacją, rezerwacja miejsc
AC 3 Tier (3A) - kuszetki w wagonie z klimatyzacją, podobnie jak w klasie sleeper, ale dostaje się kocyk i poduszkę, rezerwacja miejsc
AC 2 Tier (2A) - kuszetki w wagonie z klimatyzacją, mniej kuszetek w przedziale niż w klasie 3 A, kocyk i poduszka, rezerwacja miejsc
Podanie o rezerwacje miejsc w pociągach obowiązuje na terenie całych Indii. Wypełnia się tylko niektóre pola (np. bez adresu zamieszkania). Trzeba wpisać oczywiście skąd i dokąd chce się jechać, wyraźnie napisać nazwisko; ważne jest również zaznaczenie odpowiedniego numer miejsca w klasie sleeper (bo nie wszystkie są jednakowo długie i można się nie zmieścić i tylko te najwyżej położone nie są składane w dzień), a zatem długie miejsca na górze, w środku, na dole, a krótkie wzdłuż korytarza (w dzień rozkładane na dwa siedzenia) i na górze.

LINIE SAMOLOTOWE WEWNĘTRZNE
http:/http://www.jetairways.com/EN/IN/PlanYourTravel/BookOnline.aspx?omgid=shoogloo
www.flyki ngfisher.com/index.aspx

BoRa
BoRa - 2011-10-30 22:13
Właśnie skończyłam czytać wszystkie wpisy z tej podróży i ... jestem pod takim wrażeniem, że wróciłam do pierwszego wpisu żeby podzielić się moimi spostrzeżeniami. Blog jest fajnie napisany, ze szczegółami dot. niezbędnych spraw takich jak ceny czy miejsca noclegowe. Jest tu wszystko do zaplanowania podróży. Bogmar -świetna robota! pozdrawiam BoRa.

bogmar
bogmar - 2011-10-31 09:06
Dzięki za miłe słowa.Może nasze blogi nie są pisane "lekkim" piórem, ale staramy się przekazać maksimum informacji jakie sami zdobyliśmy.Wiadomo, że ceny, hotele itp. zmieniają się więc warto przed każdym wyjazdem mieć w miarę możliwości aktualne dane.Pozdro........

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023