Geoblog.pl    bogmar    Podróże    WIETNAM 2008    SA PA. 1- dno dniowy trekking wokół Sapy

SA PA. 1- dno dniowy trekking wokół Sapy

Wietnam
Wietnam, Sa Pá

W centrum miasta za 6 dolców znaleźliśmy dwuosobowy pokój w przytulnym pensjonacie -"Lotus". W pobliżu jest wiele miejsc do zakwaterowania.
Sa Pa to miasto bardzo barwnej i egzotycznej mniejszości narodowej.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy miasto i okolice już do południa.
Po obiedzie wybraliśmy się na motorach (z kierowcą) zobaczyć tutejszy wodospad. Za ten wypad,który trwal ok 2 godz zapłaciliśmy 5 USD od osoby.

Super wycieczką jest wędrówka po górach. Z hotelu wyrusza się o 9:00 rano wraz z grupą miejscowych kobiet, które zawsze towarzyszą takim wypadom. Po drodze podziwiamy przepiękne pejzaże malowniczych stoków górskich wypełnionych ryżowymi tarasami, a wijąca się rzeka dodaje jeszcze większego uroku. Mamy okazję poznać życie i warunki tutejszej ludności. Żyją oni w wielkiej biedzie, niektórych nie stać nawet na plastikowe buty - chodzą boso. Domy ich wyglądają jak szopy. Jedynym murowanym budynkiem była szkoła. O godz. 15:00. powrót jeepem do miasta.(cena całej wycieczki = 10 USD)
Nie była to cena adekwatna do wartości, ale ponieważ tutejsi przewodnicy utrzymują swoje całe rodziny w wioskach, więc się nie targowaliśmy.

Jedzenie jest tu wyjątkowo tanie : zupa, szaszłyk, kluski na parze, pieróg smażony, to wszystko po 5 tys.VND. Kawa 15 tys., a piwo 20 tys. VND.

Minął drugi dzień, więc idziemy na nocny pociąg i do stolicy.
Acha, z pod hotelu mięliśmy autobus do Lao Cai, chodzi ich tu bardzo dużo, tak że nie przepłacajcie taksówkarzom. (30 tys.VND).
Warto tu zaopatrzyć się w pamiątki, ponieważ w innych miejscach ich się nie znajdzie, nawet w Sajgonie gdzie rzekomo wszystko jest.

Zapraszamy do obejrzenia filmów Sapa
Sapa - One-day trekking around Sapa

Multimedia (2)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

• rozmiar: 0,00 B  |  dodano

neronek
neronek - 2011-06-22 09:50
ale pięknie jest po wspominać :] Sapa i ci wspaniali ludzie !
Byliście jak widzę też jak ja w Lotus Hotel :]szkoda że nie ma do nich
e -mail szukałem w necie .
pozdrawiam
neronek

Zasoby: 775 wpisów775 399 komentarzy399 15259 zdjęć15259 436 plików multimedialnych436

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023