Geoblog.pl    bogmar    Podróże    EGIPT z rejsem po Nilu 2011    Przyjazd do Luksoru

Przyjazd do Luksoru

Egipt
Egipt, Luksor

Rano o 7:30 wyjeżdzamy z hotelu autobusem do Luksoru i o 14:15 zostajemy zaokrętowani na statku Nile Supreme****.Ładny statek z basenem i jacuzzi na górnym pokładzie.
Statek cumował na przeciw Doliny Królów, która w nocy była podświetlona.

Luksor to miasto położone na południu Egiptu, na prawym brzegu Nilu, w bezpośrednim sąsiedztwie Karnak, od którego dzieli go jedynie wąski kanał. W czasach faraonów oba te miasta tworzyły jedną wielką metropolię – starożytne Teby. Dziś Luksor określany jest często mianem „największego muzeum pod gołym niebem” - zapewne za sprawą znajdujących się tu licznych świątyń, posągów, kaplic i krypt. Luksor wraz z pobliskim Karnak są też najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem w Egipcie.
Dwie wielkie świątynie tebańskie, w Luksorze i Karnaku, łączy kilkukilometrowa aleja, ozdobiona posągami sfinksów i dawnych władców Egiptu. Zwana jest często Aleją Precesyjną, bowiem wg egiptologów mogła służyć pielgrzymom do odbywania uroczystych precesji i innych obrządków religijnych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Cruise on the Nile from Luxor to Aswan

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

BoRa
BoRa - 2012-03-14 21:21
Obejrzałam film i poczułam się, jakbym z Wami podróżowała. Wspaniale. Piękne widoki, fajna arabska muzyczka.. i ten basem na statku. Super.

mirka66 - 2012-04-22 20:03
To sa moje klimaty.

Zasoby: 775 wpisów775 399 komentarzy399 15259 zdjęć15259 436 plików multimedialnych436

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023