Geoblog.pl    bogmar    Podróże    WŁOCHY - Sycylia 2014    Zwiedzanie miasta, widok na Etnę

Zwiedzanie miasta, widok na Etnę

Włochy
Włochy, Taormina
Przejechano 1999 km

Prognoza pogody sprawdza się, jest dość słonecznie, więc według planu jedziemy na północ do Taorminy, zwanej "perełką Sycylii". Jest to najsłynniejsze i najliczniej odwiedzane miasto Sycylii, a jednocześnie jest to symbol eleganckiej turystyki z zasobnym potfelem. Więcej

Tym razem za przewoźnika wybraliśmy autobus firmy ETNA TRANSPORTI. Autobus ten ma mało przystanków na trasie. Bilet w dwie strony kosztuje 8,50 €. Czas przejazdu 70 min. Dworzec, z którego odjeżdżamy znajduje się na Piazza Papa Giovanni XXIII. Pieszo idzie się tam 20 min. Na miejscu okazało się, że w bliskim sąsiedztwie placu są 3 dworce autobusowe. Na miejscu zapytaliśmy się o właściwy i po chwili byliśmy na miejscu. Bilety nabyliśmy w firmowej kasie mieszczącej się po drugiej stronie ulicy.

Autobus wjeżdża serpentynami do miasta na samą górę. Zwiedzając dotarliśmy do placu z punktem widokowym na Etnę. Szczytu góry nie widzieliśmy gdyż był w chmurach co widoczne jest na niżej zamieszczonych zdjęciach. Byliśmy również w Public Gardens a wyspę Isola Bella podziwialiśmy idąc nadmorską ulicą Strada Stratale 114. Z tej ulicy wyżej można wjechać również wagonikami linowymi.
Bilet wstępu do Greek Theatre kosztuje 16 €.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Sicily, Taormina

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

mirka66 - 2014-01-26 19:04
A na Etne nie wjezdzaliscie ???

bogmar
bogmar - 2014-01-27 10:57
Nie mamy tego w planie. Na górze leży śnieg, na wejście trzeba przeznaczyć cały dzień a my mamy letnie ubrania i mało czasu.
Pozdro..........

mirka66 - 2014-01-28 19:15
Na Etne wjezdzaja busy.Potem jedzie sie kolejka linowa.Kto chce jeszcze dalej to jeepami.Na Etne potrzeba pol dnia aby ja cala zobaczyc.
No tak,dla Was snieg byl przeszkoda.

zula - 2014-02-06 16:12
Śliczne zdjęcia - aż miło popatrzeć w lutowe popołudnie.,pozdrawiam serdcznie

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023