Geoblog.pl    bogmar    Podróże    TANZANIA, ZAMBIA 2014    Wylot. Informacje.

Wylot. Informacje.

Polska, Warsaw

Po dwóch latach oczekiwań realizujemy nasze kolejne marzenie.
Plan mamy następujący. Safari w Tanzanii, podróż pociągiem (1860 km) do Zambii - Wodospady Wiktorii i kilkudniowy odpoczynek na Zanzibarze.
Trudność nasza w zrealizowaniu tej podróży polegała na tym, że brakowało nam dwóch osób do zabukowania wyjazdu na safari. Nie chcieliśmy na miejscu dołączać do innej grupy lecz mamy swój plan według, którego chcemy to zrobić. Inny problem to chcemy w pociągu jechać w przedziale 4 osobowym we własnym gronie, gdyż podróż trwa ponad dwie doby.
Pociągi jeżdżą 2 razy w tygodniu - wtorki i piątki. Bilety są sprzedawane najwcześniej 1 miesiąc przed podróżą. Nie można kupić ich przez internet. Można tylko telefonicznie zarezerwować i odebrać na miejscu.
Bezpośrednie połączenie między Dar es Salaam a Kapiri Mposhi i powrotne zostało 2 lipca 2014 r zawieszone. Od 26 sierpnia 2014 r wznowiono, z tym, że na tej trasie jeżdżą teraz dwa pociągi. Przesiadka jest w Nakonde (Zambia).

Bilety na samolot kupione około 3 miesięcy wcześniej. Cena z opłatami 2900 zł od osoby.
Jeżeli chodzi o safari to wybraliśmy Bobby Camping Safaris
Mailowo ustaliliśmy trasę i cenę. Wybraliśmy opcję 4 ro dniową. Od osoby płacimy 595 USD. Murtaza bo tak się nazywa przedstawiciel firmy zażądał wpłaty na konto firmy 50 % ceny wycieczki. Przelewem wpłaciliśmy 1190 $. Opłata za przesłanie pieniędzy wyniosła 80 zł.

W Polsce zarezerwowaliśmy również pierwszy nocleg. Wybraliśmy YMCA Hostel Upanga Dar es Salaam. Pokój dwuosobowy kosztuje 28.000 Tsh (18 $) ze śniadaniem. Zdecydowaliśmy się na niego gdyż jest w samym centrum miasta i blisko przystanku autobusowego.
W Arushy zarezerwowaliśmy Monjes Tours and Lodges znajdujący się tuż przy przystanku autobusowym Kilimanjaro Expres a w Moshi - YMCA (z basenem).
W Livingstone będziemy nocowali w Livingstone Backpackers.
Resztę noclegów będziemy szukali na miejscu (mamy listę z preferowanymi)

Jako środek przeciw ukąszeniom komarów kupiliśmy Foresta Maść 30% DEET + 20% IR 3535. Tubka 60 ml kosztowała w sklepie internetowym 20 zł.

Wylot z Warszawy do Amsterdamu mamy o 17:15.

Przydatne strony.
Strona kolei TAZARA
Prom na Zanzibar
Zapraszamy do Zambii

pamar
pamar - 2014-10-12 09:35
Czytam z dużym zainteresowaniem i już nie mogę doczekać się zdjęć :)

mirka66 - 2014-10-17 10:56
Widze,ze duze zmiany zaszly przez te pol roku kiedy mnie nie bylo na Geoblogu.Super wyprawa.Czekam na zdjecia i filmy.

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023