Geoblog.pl    bogmar    Podróże    MEKSYK, GWATEMALA, BELIZE 2015    Ruiny Majów

Ruiny Majów

Meksyk
Meksyk, Tulum

Na 12-metrowym klifie wznoszą się resztki ruin świątyń Majów. Miasto twierdza otoczona z trzech stron murami, czwarta strona była chroniona przez morze. Posiada taki sam styl architektury jak większość budowli Majów na wschodnim wybrzeżu. Tulum było również jednym z najlepszych kąpielisk Majów. Nazwa Tulum według jukatańskich Majów znaczy płot, ściana, wykop, fort.
Archeolodzy twierdzą, że część budynków powstało już w 300 r. n.e. Z biegiem czasu miasto zostało mocno rozbudowane, jednak większość budowli powstała w roku 1200 - 1500 n.e.

Aby dostać się do ruin trzeba na głównej drodze wsiąść do colectivo i jechać w kierunku Cancun. Wyjść na skrzyżowaniu i dojść 750 m do wejścia. Przejazd - 20 MXN/osoba, wstęp = 64 MXN.
Po zwiedzeniu ruin zeszliśmy po schodkach na plażę, która jest między skałami i nie ma innego dostępu niż z terenu ruin. Tu spędziliśmy kilka godzin.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Mayan ruins in Tulum

Multimedia (1)