Geoblog.pl    bogmar    Podróże    KANADA 2015    Toronto

Toronto

Kanada
Kanada, Toronto

Toronto --> Niagara Falls = 130 km.

Po naprawie usterki w samolocie lot przebiegł spokojnie. W Toronto lądujemy o 20:00.
Oddajemy wypełnione deklaracje celne, które otrzymaliśmy w samolocie. Bez żadnej kontroli przeszliśmy dalej.
Korzystając z wyszukiwarki połączeń GO Transit zaplanowaliśmy podróż z lotniska do Niagara Falls, gdzie zatrzymujemy się na pierwsze 3 noce.
Z lotniska Pearson Airport od 05:30 (08:30 w niedziele) do 1 w nocy co 15 min. jeździ Expr. autobus 192 Airport Rocket – rusza z Terminala 1 (czas jazdy - 25 min) = 3 CAD. Dojeżdżamy do stacji metra linia 2 (zielona) Kipling. Przesiadki są za darmo, jednak aby z nich korzystać, trzeba w pierwszym środku transportu otrzymać bilet transfer - w autobusie lub tramwaju wystarczy spytać kierowcę (Transfer, please). W metrze szukać czerwonych budek z zegarem elektronicznym, znajdujących się zwykle tuż za wejściem - naciśnąć złoty przycisk, aby odebrać swój bilet transferu. Nocne autobusy 300A Bloor Danforth i 307 Eglinton West co 30 min.
Metrem dojeżdżamy do centrum (stacja Union). Ponieważ mamy duże opóźnienie szukamy nowego połączenia do Niagara Falls. W informacji polecono nam aby pojechać stąd pociągiem do Burlington. W kasie biletowej kupujemy jeden bilet GoTransit na cały przejazd do Niagara Falls. W Burlington przesiadamy się na autobus Nr.12. Było póżno, autobus miał kilkuminutowe opóźnienie. Gdy podjechał na stanowisko, gdzie oprócz naszej trójki było czworo Meksykańczyków studiujących na północy Kanady kierowca spytał się wszystkich dokąd jedziemy. Okazało się, ze studenci zarezerwowali nocleg na peryferiach, blisko Niagara Falls Bus Terminal - 4555 Erie Ave. gdzie dojeżdżał autobus. Spytał się ich, czy nie mają nic przeciw temu, aby zboczył z kursu i zostawił nas pod naszym hotelem w centrum. Po aprobacie kierowca zatrzymał się pod drzwiami naszego hotelu.
Bilet =18,15 CAD (normalny) /9,10 CAD(ulgowy +65)

Przydatne linki
Toronto od A do Z
Transport publiczny w Toronto
Union Pearson Express

zula - 2015-09-22 18:25
Od pierwszych godzin bardzo ciekawie

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023