Geoblog.pl    bogmar    Podróże    JAPONIA i KOREA 2016    Tokio jako baza wypadowa
Zwiń mapę
2016
15
kwi

Tokio jako baza wypadowa

 
Japonia
Japonia, Tokyo
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 10296 km
 
Kursy walut na lotnisku
1 USD = 107,04 JPY. 1 EUR = 119,46 JPY

Planowe lądowanie o 14:25.
Po załatwieniu na lotnisku formalności z odbiorem JR Pass jedziemy do zarezerwowanego hostelu Asakusa Smile
Wsiadamy w Keisei Main line, dojeżdzamy do stacji Aoto. Przesiadamy się na inny pociąg jadący do Asakusa. Bilet 1.100 JPY/osoba. Czas podróży - 70 min.

Jeżeli planujemy się dużo przemieszczać w okręgu metropolitalnym warto rozważyć zakup biletu jednodniowego (ichinichi jōshaken). W zależności od przewoźników, z których będziemy korzystać możemy wybierać spośród następujących opcji.
Jeśli planujemy się dużo przemieszczać i pokonywać dłuższe odległości zarówno pociągami jak i metrem, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup biletu jednodniowego na wszystkie środki komunikacji zwanego Tokyo Furii Kippu. Umożliwia on korzystanie ze stołecznych linii JR (Japan Railway), wszystkich linii metra Toei i Tokyo Metro, a ponadto z autobusów Toei (Tobasu), kolejki elektrycznej (linia Arakawa) oraz pociągu Nippori i Toneri Liner. Jednak musimy liczyć się z wydatkiem wysokości 1580 jenów. Karnet ten dostępny jest na stacjach JR, stacjach metra Toei, w biurach sprzedaży autobusów miejskich, a także na głównych stacjach Tokyo Metro.

Jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu, warto spróbować tak zaplanować trasę, aby miejsca, które będziemy odwiedzać znajdowały się w pobliżu stacji metra jednego operatora, wówczas za całodniowy bilet zapłacimy jedynie 700 jenów w przypadku metra Toei lub 710 jenów, jeżeli poruszamy się pociągami Tokyo Metro. To spora oszczędność, bowiem pojedynczy przejazd, w zależności od długości trasy, kosztuje od 170 do 310 jenów.
W przypadku zakupu biletu jednodniowego Toei, oprócz metra możemy także poruszać się autobusami Toei oraz wspomnianą wyżej kolejką elektryczną. Bilety można kupić w dzień podróży w automatach biletowych, natomiast jeżeli chcemy nabyć bilet z wyprzedzeniem, wówczas musimy się udać do kas biletowych metra lub punktów sprzedaży Toei.
Jeśli mamy zamiar korzystać z całej stołecznej sieci metra, to dobrym rozwiązaniem, przy dużej ilości przejazdów, jest zakup wspólnego biletu obu przewoźników (kyōtsū ichinichi jōshaken). Dostępny jest on w automatach biletowych na wszystkich stacjach metra, jednak nie da się go kupić w przedsprzedaży.
Jeżeli będziemy się przemieszczać wyłącznie pociągami JR, wówczas bilet jednodniowy możemy nabyć w cenie 730 jenów. Jeśli planujemy przejazd na wyspę Odaiba i zwiedzanie w rejonie Zatoki Tokijskiej to warto zaopatrzyć się w całodzienny bilet na linię Yurikamome, którego koszt wynosi 800 jenów.

Yamanote Lina jest naziemną linią, która okrąża centralne Tokio. Podróż po całym okręgu trwa około godziny. Kursuje co 2-4 min.Japan Rail Pass jest ważny. Yamanote Linia łączy Tokyo Station z takimi głównymi stacjami jak Hamamatsucho Tokio Haneda (na lotnisku), Shinagawa , Shibuya , Shinjuku , Ikebukuro , Nishi-Nippori , Nippori , Ueno , Akihabara i Kanda. Pociągi kursują zarówno w kierunku ruchu wskazówek zegara jak i przeciwnym co 2-3 minuty.od 4:20 do około 1:20 po północy. Istnieje 29 stacji na linii Yamanote, z których tylko dwa (Shin-Okubo i Mejiro) nie łączą się z innymi liniami.

Przydatne linki
Jak dojechać z lotniska Narita do Tokio centrum
KEISEI Electric Ralway
Autobus z lotniska Narita do Tokyo Station i Ginza Station
Keisei Bus
Zaplanuj podróż metrem
Tokyo Metro
JR Jamanote Linia
JR Yamanote Linia

AS House (Asakusa Smile)
2-20-10 Higashi Komagata, Sumida-ku
Tel. +81 3-6658-8805
E-mail: questions@asakusasmile.com
8 osob. Sala Sypialna = JP¥2300.00/osoba za 1 noc
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (7)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
zwiedzili 35.5% świata (71 państw)
Zasoby: 801 wpisów801 404 komentarze404 17149 zdjęć17149 436 plików multimedialnych436
 
Nasze podróżewięcej
04.03.2024 - 13.03.2024
 
 
04.09.2023 - 19.09.2023