Geoblog.pl    bogmar    Podróże    EKWADOR 2016    Największy targ. Cascadas de Peguche
2016

Największy targ. Cascadas de Peguche

Ekwador
Ekwador, Otavalo

Z Quito dojedziemy do Otavalo (92 km) autobusem z Terminal Terrestre de Carcelén (2,50 USD/os.- 2,5 h), udając się na północ w stronę Ibarra.
Indiański targ, zlokalizowany na Plaza de Ponchos. Pełen życia i kolorów targ jest doskonałym miejscem, gdzie można zetknąć się z rdzennymi mieszkańcami Ekwadoru oraz gdzie można zakupić wiele pamiątek (drożej niż w innych miejscach). Jeżeli chcemy zobaczyć tłumy przybyszów najlepiej na targ udać się w sobotę lub w środę.
Poza targiem na Plaza de Ponchos odwiedziliśmy targ spożywczy (Mercado 24 de Mayo) oraz targ zwierzęcy, położony w zachodniej części miasta. na patio de comidas (park jedzeniowy) mamy tanie obiady i owoce.
My byliśmy w inny dzień więc tłumów nie było.
Otavalo posiada silnie rozbudowaną bazę noclegową.

Później pojechaliśmy nad Wodospad Peguche 15 m wysokości – niedaleko Otavalo. Autobus z ulicy koło dworca autobusowego jedzie kilkanaście minut za 0,30 USD/os. Wstęp darmowy tylko trzeba się wpisać do książki przed wejściem do parku.

Przydatne linki
Otavalo

Zapraszamy do obejrzenia filmów Ecuador, Otavalo
Ecuador, Peguche waterfalls

Multimedia (2)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

• rozmiar: 0,00 B  |  dodano

Zasoby: 775 wpisów775 399 komentarzy399 15259 zdjęć15259 436 plików multimedialnych436

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023