Geoblog.pl    bogmar    Podróże    EKWADOR 2016    Plażowanie nad oceanem w Olón
2016

Plażowanie nad oceanem w Olón

Ekwador
Ekwador, Olón

Olon-->Quito - 536 km
Olon-->Guayquil - 228 km

Przyjeżdżamy o 8:00.
Do naszego hostelu mamy około 300 metrów.

Olon jest to cicha rybacka wioska z piękną, białą 7-mio kilometrową plażą. W odróżnieniu od pobliskiej Montanita, gdzie imprezuje się do rana.
Teraz poza sezonem, który rozpoczyna się w listopadzie jest niewielu turystów

Rozpakowujemy się. Właścicielem jest emigrant z Macedonii Kirył, który przybył tu z rodziną ponad 2 lata temu. Dogadaliśmy się w kwestii posiłków. Za śniadanie płacimy 1,50 USD a obiadokolację 2 USD dziennie od osoby.
Idziemy na plażę położoną 150 m od hostelu. Jest ciepło pewnie ze 27°C, ale słońca nie za dużo. Bardzo długo jest płytko, fale są duże a odpływ jest zawsze rano. Plaża wtedy poszerza się o około 100 m. Ludzi niewielu. Na wodzie kilka osób z deską surfingową. Można spotkać też rybaków, którzy co dzień wypływają swoimi łodziami na połów.

Odwiedzamy Santuario Blanca Estrella de Mar, z którego rozciąga się widok na plażę. Jest ono na 100 metrowym klifie. Kapliczka z figurą Matki Boskiej jest zbudowana w kształcie łodzi.

Próbowaliśmy "Aguardiente" - miejscowego alkoholu robionego ponoć według starej receptury indiańskiej. Miał ponoć 42%. Trzeba przyznać, że bardzo dobry. Załatwił go nam Kirył, 1L kosztuje 6 USD.

Hostel El Gran Azul, pokój 3 osobowy - 20 $/doba
Avenida Intiñan n/a, 241702 Olón,