Geoblog.pl    bogmar    Podróże    GRUZJA 2018    Kanion Okatse
2018

Kanion Okatse

Gruzja
Gruzja, Kanion Okatse

Z poleconym przez naszego gospodarza kierowcą umówiliśmy się na całodzienną wyprawę do Konionu Okatse, Kanionu Martvili i gorących źródeł w okolicy miasta Nokalakevi za cenę 150 lari.
Alternatywny dojazd - z dworca w okolicy Mc Donalda marszrutka (45 min) do Choni 2 GEL/os. Dalej autobusy są rzadko i trzeba jechać Taxi.

Kanion Okatse (otwarty w 2014) - 50 km od Kutaisi.
Kanion Znajduje się w dolinie rzeki Saciskwilo, w wiosce Zeda Gordi. Jego długość wynosi około 2 km, szerokość od 3 do 20 m, a głębokość od 20 do 100 m. W kanionie jest kilka jezior, jedno z nich (jezioro Ospacho) jest długie na 60 m, ze wschodniego klifu, wapiennego masywu Aschi, spływa trzystopniowy wodospad. Pierwszy stopień ma 25 m, drugi 70 m, a w miejscu, gdzie strumień łączy się z rzeką Saciskwilo, tworzy się trzecia 35 m kaskada.
W kanionie są także jaskinie, z których wypływają źródła krasowe. Dla turystów udostępniona jest długa na 1 km platforma, zawieszona wysoko wzdłuż ścian kanionu, pozwalająca odwiedzającym na podziwianie go z góry.
Wstęp = 15 GEL. od 10:00. Poniedziałki zamknięte.

Gdy dojechaliśmy na miejsce okazało się, że są prowadzone pracę remontowe i obiekt jest zamknięty. Kierowca poszedł i załatwił z dozorcą nam wejście.
Przy wyjściu daliśmy mu składkę, tak że wyszło nam dużo taniej niż bilety.
Ruszamy dalej do następnej atrakcji turystycznej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Georgia, Okatse Canion

Multimedia (1)