Geoblog.pl    bogmar    Podróże    MACEDONIA PÓŁNOCNA, KOSOWO 2023    Wylot. Informacje
2023

Wylot. Informacje

Polska, Warszawa

Postanowiliśmy dalej ruszyć szlakiem bałkańskim. Odwiedzimy Macedonię Północną i Kosowo.
Jedziemy z naszymi dwoma (sprawdzonymi we wcześniejszych podróżach) kolegami Jurkiem i Wieśkiem.

Najkorzystniej wypadł zakup biletów Austrian Airlines. Do Skopje lecimy z Warszawy przez Wiedeń. Dokupiliśmy na 4 osoby 2 bagaże rejestrowane. Bilet w tą i z powrotem przy takim bagażu na 1 osobę kosztował 922 zł).

W Polsce w kantorze kupiliśmy po 1000 denarów po 0,0759 zł, czyli zapłaciliśmy 75,90 zł. Potrzebne były na pierwsze "ruchy" bilety autobusowe itp.

Hotele rezerwowaliśmy na Booking.com. Tylko w Skopje na Airbnb (tu było korzystniej).

Jeśli będziemy dysponować jedynie dowodem osobistym, powinniśmy na granicy otrzymać dokument z pieczątką. Jest to ważne, ponieważ często w drodze powrotnej zdarzają się kontrole, poza tym można napotkać na problemy w hotelach (dotyczy tylko Macedonii, do Kosowa potrzebny paszport). Wizy nie są wymagane.

Wylot mamy o 8:25. Tłumów nie ma i szybko się odprawiamy.

Przydatne linki:
Rozkład jazdy pociągów
Kolej w Macedonii
Macedonia - informacje
Rozkład autobusów z lotniska do Skopje
BalkanVIATOR autobusy ze Skopje do Prisztiny
Autobus Skopje - Prisztina
Autobus Skopje - Prisztina
Autobusy w Macedonii

migot
migot - 2023-11-01 20:59
A włanie mi się rysują nieśmiałe plany na Macedonię w przyszłym roku -więc poczytam relację z zaciekawieniem :)

bogmar
bogmar - 2023-11-02 10:22
Może coś znajdziesz w naszych wpisać, co pomoże Ci w planowaniu.
Staramy się przekazać jak najwięcej praktycznych wskazówek.
Pozdro......

04.03.2024 - 13.03.2024