Geoblog.pl    bogmar    Podróże    MACEDONIA PÓŁNOCNA, KOSOWO 2023    Powrót. Informacje.
2023

Powrót. Informacje.

Polska, Warszawa

W Warszawie lądujemy o 7:40.

Na szczęście pogoda nam dopisała i mogliśmy w całości zrealizować nasz plan.

W czasie naszej podróży nie spotkaliśmy się z żadną nieżyczliwością, wręcz przeciwnie, jak mówiliśmy, że jesteśmy z Polski to uśmiechali się i życzliwie się do nas odnosili.
W Ochrydzie gospodarz na przywitanie podarował nam po butelce „domaszniego” wina i rakij.
Pod koniec pobytu jak poprosiliśmy trochę oliwy do smażenia ryby to w prezencie dostaliśmy jeszcze jedną butelkę wina.
Ceny w sklepach są podobne, a na niektóre wyroby jak czekolady itp. nieco wyższe.

W Kosowie nie można już kupić na bazarze „domaszniego” wina i rakij. Wynika z tego, że jak chce się wstąpić do Unii Europejskiej to trzeba zapomnieć o niektórych przyzwyczajeniach. Wszystko musi przejść przez kasę fiskalną tych, którzy rządzą światem.
W Mitrowicy po serbskiej stronie, zaraz za słynnym mostem jest dosyć duże targowisko gdzie wszystko wygląda tak jak pamiętam było w byłej Jugosławii przed rozpadem. Bez problemu można kupić alkohole i inne płody rolne oraz wiele innych rzeczy.

Ubezpieczenie podróży od 4.09 do 19.09 kupiliśmy w "Wiener". Za osobę wyszło 50 zł.

zula - 2023-09-27 15:49
Opis jak zawsze perfekcyjny!
Brawo
Tylko wsiadać w samolot, lecieć a potem zwiedzać wg waszych opisów!
To przewodnik Bogmar.Geoblog.pl
Dziękuję

bogmar
bogmar - 2023-09-27 18:28
Dzięki Gosiu za miłe słowa.
Prawda jest taka, że z wiekiem coraz mniej się chce. Zdjęcia nie takie itp.
Pozdrawiamy.

04.03.2024 - 13.03.2024