Geoblog.pl    bogmar    Podróże    TAJLANDIA i KAMBODŻA 2009    PRZYLOT DO BANGKOKU

PRZYLOT DO BANGKOKU

Tajlandia, Bangkok International Airport

Kurs $ na lotnisku:1USD = 31.90THB (batha)
Kurs $ w kantorze na Khao San: 1USD = 32.91THB - przy wymiania 50 $ lub więcej.

W Bangkoku na lotnisku Suvarnabhumi wylądowaliśmy po 10:25 minutach lotu tj. o 15:15. Odbiór bagaż przeszedł dość sprawnie. Nasze plecaki wyjechały w nienaruszonym stanie w plastikowych wanienkach i o 16:05. byliśmy już poza terminalem.
Wiedząc o darmowym Shutle Busie kursującym między lotniskiem a najbliższym dworcem autobusowym,przeszliśmy kilkanaście metrów i znaleźliśmy się na przystanku. W tej samej chwili podjechał autobus i po 7 minutach jazdy znaleźliśmy się na dworcu. Bez trudu znaleźliśmy autobus Nr. 556 jadacy w okolice Khao San Rd. i o 16:30, płacąc 34 THB (1 bilet) ruszyliśmy w kierunku chyba najsławniejszej ulicy w Bangkoku. Początkowo jadąc autostradą autobus pomykał nie wolniej od taxi. Skończyła się autostrada i zaczęły się korki. Wyszliśmy przy Democracy Monument o 18:20. Przeszliśmy na drugą stronę ulicy i po kilku minutach byliśmy na osławionej Khao San. Przywitał nas gwar, łok, zapach unoszący się w powietrzu z garkuchni.
Widząc na swoim terytorium świeżych białych turystów miejscowi naganiacze oferowali nam masaż, tani hotel, dobrego krawca, super restaurację itp.
Wiedząc, że życie na tej ulicy cichnie dopiero około 6-tej rano nie skorzystaliśmy z żadnej oferty i po szybkim posiłku ruszyliśmy dalej szukać noclegu. Kierowaliśmy się na ulicę Rambutri gdzie ponoć miało być ciszej.
Po odwiedzeniu kilku hoteli znaleźliśmy coś odpowiedniego dla nas. Był to SITDHI GUEST HOUSE .Adres: 2 Rambutri Soi,Chaofa Rd.Tel.+66(0)2282-3090 http://www.sitdhiguesthouse.com/
Mają tam różne pokoje. Część była świeżo po remoncie a inne były stopniowo modernizowane. Wybraliśmy pokój na parterze (pachniało nowością) za 400 THB z łazienką, AC i ciepłą wodą (doba-2 osoby). Dokonaliśmy dobrego wyboru i zawsze po powrocie do Bangkoku z naszych wypraw wracaliśmy do tego hotelu.
Po rozpakowaniu się i kąpieli wyruszyliśmy ponownie na Khao San aby dokładniej przyjrzeć się toczącemu się tam życiu.
Po około 2 godz. zmęczeni lotem i zmianą czasu wróciliśmy do hotelu.

Przydatne linki:
Phuket Hotele i przewodnik turystyczny
Rozkłady jazdy autobus/pociąg : http://www.sawadee.com/transfer/

Zasoby: 775 wpisów775 399 komentarzy399 15259 zdjęć15259 436 plików multimedialnych436

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023