Geoblog.pl    bogmar    Podróże    TAJLANDIA i KAMBODŻA 2009    PŁYWAJĄCY TARG

PŁYWAJĄCY TARG

Tajlandia, Damnoen Saduak

Damnoen Saduak leży 80 km od Bangkoku.

Dzisiaj wstaliśmy bardzo wcześnie, bo wracając do Bangkoku po drodze postanowiliśmy odwiedzić Floating Market. Autobus Nr. 461 (cena za bilet 50 THB) mieliśmy o 5:55.(odjechał o 5:40.), więc wyszliśmy na główną drogę gdzie kursuje komunikacja miejska i postanowiliśmy coś złapać. Po chwili zobaczyliśmy w świetle ulicznego oświetlenia jakiegoś songthaewa. Machneliśmy i zatrzymał się. Zapłaciliśmy jak zwykle 10 THB od osoby i po chwili byliśmy na dworcu. Okazało się,że to mąż taksówkarz wiózł żonę z garkuchnią do pracy.
Do Bang Pae gdzie mieliśmy przesiadkę dotarliśmy o 7:20. Autobus zatrzymuje się w mieście na krzyżówce pod wiaduktem. Następnie należy iść 30 m w lewo i tam czekać na chodniku na autobus Nr.78, który przyjechał o 7:50 (nie ma oznaczonego przystanku a miejscowi nic nie rozumieją po angielsku). Jedzie on do Damnoen Saduak (bilet 20 THB osoba). Zjeżdża z głównej drogi w prawo i zatrzymuje się na parkingu, gdzie również jest przystani łodzi motorowych. Za 1 godzinę pływania chcieli (w zależności od ilości osób 200 - 400 THB).
W planach nie mieliśmy pływania więc dalej do centrum pływającego targu poszliśmy pieszo. Po drodze oferowano nam przejażdżkę zwykłą łodzią za 150 THB-1h.
Autobus Nr. 996 jadący do Bangkoku (bilet 80 THB osoba) ma przystanek na głównaj drodze około 2 km od centrum pływającego targu (po drugiej stronie ulicy). Przyjeżdża na Dworzec Południowy (SAI MAI TAI). Do Khao San autobus Nr. 511 AC za 16 THB od osoby.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

Zasoby: 775 wpisów775 399 komentarzy399 15259 zdjęć15259 436 plików multimedialnych436

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023