Geoblog.pl    bogmar    Podróże    TAJLANDIA i KAMBODŻA 2009    POWRÓT DO BKK/WYJAZD NA PHI PHI

POWRÓT DO BKK/WYJAZD NA PHI PHI

Tajlandia, Bangkok

Na Khao San dotarliśmy po południu. Wcześniej dowiadywaliśmy się o połączenie autobusowe z Khao San na Phi Phi. Cena wynosiła 600 THB wraz z promem na wyspę. Mimo kilku przesiadek była zachęcająca bo sam prom kosztuje 450 THB. Odwiedziliśmy kilka agencji turystycznych na ul.Rambutri i Khao San i wszyscy zgodnie twierdzili,że na ten o 18:00. za 600 THB dziś już nie ma miejsca,ale są jeszcze wolne na następny o 19:00. Cena jednak wynosiła 750 THB. Kupiliśmy więc bilety.
Poszliśmy do naszego hotelu gdzie zostawiliśmy w przechowalni nasz bagaż by się przepakować. Zabraliśmy tylko rzeczy potrzebne na południu kraju a resztę zostawiliśmy do dalszego przechowania.
O 19:00.przyszliśmy pod agencję gdzie kupiliśmy bilety. Stamtąd przeszliśmy w okolice Khao San gdzie miał zabrać nas autobus. Jak tłumaczono ze względu na korki w mieście przyjechał później i wyjechaliśmy o 20:00.
Na przedmieściach Surat Tani byliśmy o 7:45.rano. Tam czekała nas zmiana pojazdu. O 9:00 zabrała nas Toyota Van i zawiozła w okolice Krabi. O 12:35 kolejny raz zmieniliśmy pojazd (również na Toyote), która po 15 min. jazdy dowiozła nas do przystani promowej w Krabi.
Prom był o 13:30. Na Phi Phi dopłynęliśmy o 15:00. Prom był prawie pełny a i na wyspie panował straszny tłok. Prz przystani znajduje się kilka biur pośredniczących w znalezieniu hotelu. Było już późno więc nie było sensu samemu szukać noclegu. Przy ich pomocy zamieszkaliśmy w pobliżu punktu widokowego w TIEW TASS GUESTHOUSE - 700 THB z łazienką,telewizorem.
Wieczorem chodząc po wyspie znaleźliśmy pokój blisko portu za 500 THB, do którego przeprowadziliśmy się następnego ranka. Znajdował się w pobliżu MARINE HOUSE, który jest zaznaczony na mapach.

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023