Geoblog.pl    bogmar    Podróże    AUSTRALIA 2010    Adelaide

Adelaide

Australia
Australia, Adelaide

Do hotelu dojechaliśmy o 21:00.
Oprócz ostatniego noclegu na całej trasie naszych wycieczek były toalety z ciepłą wodą i dostęp do prądu. Telefony komórkowe działały w dużych miastach i w kompleksie noclegowym przy Uluru.
Z usług naszej firmy wycieczkowej jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem możemy ją polecić innym.

Adelaida jest stolicą Południowej Australii. Miasto to nie jest tak wielką metropolią jak Sydney czy Melbourne, dzięki czemu zachowało wiele ze swego kolonialnego szyku, dając przybyszowi okazję podziwiania wiktoriańskiej architektury licznych gmachów użyteczności publicznej, kościołów i kamienic.
Ulice tworzą siatkę prostopadłych linii. Główną ulicą przecinającą centrum jest King Williams Street, a najważniejszą arterią handlową - Rundle Street. Zlokalizowane tu centrum handlowe jest zamknięte dla ruchu samochodowego. Rzeka Torrens oddziela centrum miasta od jego północnej części - Nord Adelaide, gdzie można podziwiać jedne z najpiękniejszych rezydencji w Australii.
Biuro turystyczne South Australian Visitor & Travej Centre przy King Williams St.nr.18 (pn.-pt. 8:30 - 17:00, sob.i nd. 9:00 - 14:00).

PRZYDATNE LINKI : Adelajda - stolica Australii Południowej
Adelajda - Aktualności