Geoblog.pl    bogmar    Podróże    AUSTRALIA 2010    Wycieczka do winnic

Wycieczka do winnic

Australia
Australia, Barossa Valley

Już będąc w Australii skontaktowaliśmy się z biurem Groovy Grape celem dokonania dopłaty do wcześniej zakupionych 2 wycieczek. Dostaliśmy propozycję wykupienia 2 wycieczek :do winnic w Barossa Valley i na Kangaroo Islands. Żeby z tego skorzystać mieliśmy dopłacić zamiast brakujące 1030 AUD 1600 AUD. Przyjeliśmy propozycje firmy i tak dziś o 7:45 jedziemy do Barossa Valley
Nasza grupa liczy 13 osób. Po drodze zatrzymujemy się w małym mini ZOO, gdzie między innymi są kangury, lamy, pawie. Następny przystanek jest przy tamie The Whispernig Wall. Ma ona 140 m wysokości. Została zbudowana w 1902 roku a zmodernizowana do obecnego stanu w 2002 roku.
Następnie odwiedziliśmy kilka winiarni gdzie mogliśmy degustować ich produkty. Między innymi Jacobs Creek - od 1847 r, Richmond Grove - od 1897 r i Seppeltsfield od 1851 r ( wg. nas najlepsze wina).

Po wycieczce spotkakiśmy się z przyjaciółmi naszych znajomych z Brisbane, z Anią, Krzysztofem oraz ich synem Tomkiem. Spędziliśmy u nich wspaniały wieczór przy kolacji. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie i atmosfera była tak ciepła, że mieliśmy wrażenie jak byśmy byli starymi znajomymi a nie widzieli po raz pierwszy na oczy.

Zapraszamy do obejrzenia filmów The Whispernig Wall - dam
Vineyards in the Barossa Valley