Geoblog.pl    bogmar    Podróże    AUSTRALIA 2010    Pub ozdobiony gadżetami

Pub ozdobiony gadżetami

Australia
Australia, Daly Waters

Rano przyszły do nas kangury. Jeden z nich chyba wcześniej zaznajomił się z Danem (obsługuje tę trasę od dawna) i obudził go liżąc po ręku. Przypomniał, że pora na śniadanie. W nagrodę dostał marchewkę co widać na zdjęciu poniżej.
O 6:50 ruszyliśmy w dalszą drogę do Daly Waters, gdzie docieramy o 8:30. Po ponad godzinnym postoju jedziemy dalej.
My również zostawiliśmy tu mały ślad w postaci bialo-czerwonej naszywki, która zawisła obok innych eksponatów.

Daly Waters to małe miasteczko w Terytorium Północne w Australia, około 620 km na południe od Darwin i 3 km na zachód od Stuart Highway.
Bylo to pierwsze w Australii International Air Field. Mamy tu przystanek na lunch.
Główną atrakcją dla turystów jest słynny pub, który jest ozdobiony przez banknoty i inne pamiątki pozostawione przez turystów z każdego zakątka świata. Historyczne miejsce otrzymało licencję w 1938 roku do obsługi pasażerów i załogi z pobliskiego lotniska.
Zapraszamy do obejrzenia filmów Mataranka - A young kangaroo came to us for breakfast
Daly Waters - pub
Road Train on Stuart Hwy