Geoblog.pl    bogmar    Podróże    AUSTRALIA 2010    W Adelajdzie

W Adelajdzie

Australia
Australia, Adelaide

ADELAIDE ------> MELBOURNE = 726 km

W Adelajdzie zwiedziliśmy między innymi: kościół św.Piotra (który znajduje się w płn. części miasta), Elder Park - rozciagającego się przy King Williams Road wzdłuż rzeki, gmachy nowego i starego parlamentu, Stare Library, Rundle Mall (deptak), Botanic Garden, Central Market oraz South Australian Museum (10:00 - 17:00 ,wstęp wolny).
W Adelajdzie są dwa polskie kościoły: W dzielnicy Unley, Kosciol Zmartwychstania Panskiego i drugi na Ottoway, parafia św.Maxsymiliana Kolbe.
Po mieście można było poruszać się darmowym autobusem City Loop - 99, który zatrzymywał się przy najważniejszych obiektach miasta,
Podczas pobytu u Ani i Krzysztofa mieliśmy okazję posłuchać gry na perkusji i didjeridu w wykonaniu Tomka. Poznaliśmy również ich starszego syna Adama.
Do Melbourne zaplanowaliśmy podróż samochodem. Będzie to najlepsza okazja do poznania najpiękniejszej drogi w Australii jaką jest Great Ocean Road.

Z pomocą Krzysztofa w Europcar wypożyczyliśmy samochód marki Holden Barina, 4 drzwiowy, automatic.
2 doby z pełnym ubezpieczeniem, bez limitu km, kosztowało nas 202 AUD + 100 AUD kaucji.
Wymagane dokumenty: międzynarodowe prawo jazdy i karta kredytowa.

Ania
Ania - 2011-01-28 17:03
Piekne zdjecia, mily komentarz, milo Was bylo poznac, Twoja praca .....zdjecia , informacje ,spostrzezenia, bardzo wartosciowe...mysle ze interesujace dla wielu. .

zula - 2011-12-09 14:47
Bardzo interesujące !!!.
Cały bogmar.geoblog .pl jest prowadzony perfekcyjnie - informacje turystyczne, link , ciekawe strony , wizy -
Gratuluję i wielki ukłon dla Was !!

bogmar
bogmar - 2011-12-09 17:23
Wielkie, wielkie dzięki za uznanie.Choć nie mamy tak ,,lekkiego pióra" jak Ty Małgosiu ale staramy się przeekazywać wszystko to co wydaje się nam potrzebne przy planowaniu podróży.
Pozdrawiamy!!!!

Zasoby: 775 wpisów775 399 komentarzy399 15259 zdjęć15259 436 plików multimedialnych436

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023