Geoblog.pl    bogmar    Podróże    AUSTRALIA 2010    Blue Mountains

Blue Mountains

Australia
Australia, Katoomba

Dziś o 7:18 mamy pociąg do Katoomby. Pogoda w dalszym ciągu nie zachęca do wypadu w góry. Jednak wstajemy rano i zabieramy prowiant na grila z nadzieją, że może wyjdzie choć na trochę słoneczko. Jednak już po godzinie jazdy chmury są coraz czarniejsze i zaczyna padać deszcz. Po 2 h jazdy docieramy do docelowej stacji kolejowej. Jest zimno, mglisto a deszcz nie ma zamiaru przestać padać. Z informacji turystycznej bierzemy mapkę i z parasolem nad głowami ruszamy na szlak. Ze względu na pogodę wybraliśmy najkrótrzy. Na czesci ściezki woda sięga prawie do kostek więc czasami wracany na drogę i idziemy dalej. Po drodze zatrzymujemy się pod wiatami, odpoczywamy kilkakrotnie z nadzieją, że może na chwilę się przejaśni. Docieramy do Katoomba Falls, Leura Cascades i Three Sisters, których niestety nie zobaczyliśmy. Na punkcie widokowym była taka mgła, że widoczność była ograniczona do kilkunastu metrów. Z grilowania nici, wszystko zjedliśmy na zimno. Szlakiem doszliśmy do Leura Village skąd pociągiem ruszyliśmy w drogę powrotną do Sydney.
Pociągi jeżdżą średnio co 1h. Bilet w dwie strony kosztuje 10,80 AUD od osoby gdy powrót jest tego samego dnia, zaś 7,80 AUD w jedną stronę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Blue Mountains

Multimedia (1)