Geoblog.pl    bogmar    Podróże    MEKSYK, GWATEMALA, BELIZE 2015    Najszersze drzewo świata: El Arbol del Tule

Najszersze drzewo świata: El Arbol del Tule

Meksyk
Meksyk, Tule

W pokoju śpimy we czwórkę razem młodym meksykaninem i francuską. Mają swój samochód i zabierają nas rano do Tule i Hierve el Agua.
W Tule Marysia potyka się o wąż do podlewania leżący na chodniku i łamie sobie mały palec u ręki. Znajomi pomagają nam w porozumiewaniu się i załatwiają pomoc lekarską. Po założeniu gipsu w szpitalu wracamy do Tule i z opóźnieniem zaczynamy realizować program.

El Arbol del Tule (Drzewo Tule) jest cyprysem (Taxodium mucronatum) rosnącym w centrum miasta Santa Maria del Tule 11 km na płd. od Oaxaca przy drodze Nr.190. Właściwie miasto nazwano imieniem drzewa. Mający około 1,400 lat (niektózy mówią, że ma ponad 2,000 lat), to drzewo ma najszerszy pień na świecie. Obwód jego ma ponad 36 m. i jest jednocześnie najstarszym drzewem w Meksyku.
Teren na którym rośnie drzewo i stoi kościół jest ogrodzony. Aby tam wejść trzeba zapłacić 10 MXN. Samo drzewo natomiast jest ogrodzone drugim ogrodzeniem.
Po krótkim pobycie opuszczamy miasto i jedziemy do Hierve el Agua.

Zapraszamy do obejrzenia filmu The widest tree in the world

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano