Geoblog.pl    bogmar    Podróże    EKWADOR 2016    Gorące baseny termalne
2016

Gorące baseny termalne

Ekwador
Ekwador, Papallacta

Papallacta – w prowincji Napo 70 km na wschód od Quito. Leży na wysokości 3300 m. n.p.m. i jest najwyżej położoną miejscowością kraju. Spotkamy tu zdecydowanie najlepsze gorące źródła w Ekwadorze (5 basenów). Hotel Termas Papallacta ma najlepsze baseny. Wstęp = 8,50 USD/os.
Najlepszy okres pora sucha od czerwca do września. W mieście znajduje się SPA oraz park wodny, z którego można bez przeszkód korzystać i cieszyć się naturalnie podgrzewaną wodą.
Można tu dojechać z Terminal Terrestre Quintube.
Nie zdążyliśmy dokładnie się zoriętować ilu przewożników tu jeżdzi, bo zaraz po przybyciu na terminal mięliśmy autobus. Kupując bilety zauważyłem tylko kilka przejazdów dziennie. My jechaliśmy o 9:00, następny był o 9:30 i potem dość długa przerwa. Autobus odjeżdżał ze stanowiska Nr 33. Bilet 3,20 USD/os.- 2h 30 min jazdy. Autobus zatrzymuje się na głównej ulicy i dalej trzeba dojść (pod górkę) lub skorzystać z usługi TAXI - 1 USD/osoba.
Na miejscu dowiedzieliśmy się, że autobusy do Quito jeżdżą co 30 min.
Nie mieliśmy okazji tego sprawdzić bo do miasta podwiózł nas miły kierowca, który jechał tam z córką.

Przydatne linki
Papallacta