Geoblog.pl    bogmar    Podróże    WENEZUELA 2009    Przylot

Przylot

Wenezuela
Wenezuela, Caracas

1 USD = 4 BsF do 5 BsF (oficjalnie - 2,15 BsF)

Po przylocie do Aeropuerto MAIQUETIA oddalonego od Caracas 26 km. udaliśmy się na Bus Terminal Internazjonal (pod wiaduktem drugi pas jezdni). Aby tam trafić, nie należy z hali terminala wyjść do przodu, gdzie stoja TAXI, lecz trzeba skręcić w lewo, dojść do końca hali i zejść schodami w dól na ulicę. Za około 200 m znajdują się budynki terminalu autobusowego.(odnośnie tej informacji taksówkarze udzielają celowo mylnych wskazówek). Z naszej informacji wynika, że jest tu 2 przewożników jeżdżących do Caracas. U jednych bilet kosztuje 15 BsF, a u drugich 8 Bsf.(2 USD ). Ci tańsi - SITSSA stoją na końcu (z ich usług skorztstaliśmy). Autobus dojeżdża do stacji metra Gato Negro. Następnie jedziemy jeden przystanek metrem (bilet 0,5 BsF) i wysiadamy na stacji Colegio de Ingenieros, gdzie 100m dalej znajduje się międzymiastowy dworzec autokarowy RODOVIAS. http://www.rodovias.com.ve/ Kursują tu luksusowe, klimatyzowane z półleżącymi miejscami autokary. Tu kupiliśmy bilety do Ciudad Boliwar (jeden 67 BsF- 13 USD) i o godz. 20:00 w drogę.
Radzimy poruszać się tymi bezpiecznymi środkami transportu, bo wiadomo, że stolica Wenezueli do takich nie należy. Jeśli chodzi o taxi, to trzeba wiedzieć w którą wsiąść, bo zdażają się okradzenia pasażerów.
Jest jeszcze drugi duży dworzec autobusowy dla lini kierujących się na wschód -Terminal del Oriente. Zlokalizowany na wschód od Caracas koło stacji metra Petare. Są to linie tańsze ale nie mamy na ten temat więcej wiedzy.

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023