Geoblog.pl    bogmar    Podróże    WENEZUELA 2009    Stan Boliwar

Stan Boliwar

Wenezuela
Wenezuela, Ciudad Bolívar

5:15 przyjazd do Ciudad Boliwar. Już na dworcu autokarowym wita nas uśmiechnięty, krępej budowy tubylec. Przedstawia się imieniem Carlos jako właściciel Biura Podróży Conexion Tour (conexiontours@hotmail.com) i zaprasza do biura, które znajduje się na terenie dworca, a jest wielkości kiosku Ruchu. Proponuje korzystne cenowo wycieczki, jakimi byliśmy zainteresowani, no i mówi po angielsku, co tu jest rzadkością. My jeszcze dodatkowo wynegocjowaliśmy nocleg między wycieczkami i transport na lotnisko do Ciudad Guayana.
O 7:00 ruszamy do lokalnego portu lotniczego, aby udać się na pierwszą 3-dniową wycieczkę do La Gran Sabana - Wielkiej Sawanny z wodospadami. Na lotnisku musieliśmy dodatkowo zapłacić za wstęp do Parku (35 BsF, a wycieczka kosztowała za osobę 250 USD)
Przy odprawie celnik chciał zabrać nam z głównego bagażu scyzoryk i butelkę wina,ale na szczęście Carlos wziął nam na przechowanie ku zdziwieniu mundurowego. O godz.9:00 ruszamy małym samolocikiem na teren Narodowego Parku Canaima. Niezwykła podróż,trzęsącym się metalowym pudełkiem, ze szparami w drzwiach na palec, czasami opadającym nagle w dół ale po krótkim czasie zapomina się o obawach, ponieważ widoki rekompensują wszystko. Najpierw niespotykane rozlewiska rzeczne, następnie płaskowyże, a na deser wodospady i po 1 godz. i 15 min nagle jesteśmy na ziemi.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Flight to Canaima National Park

Multimedia (1)