Geoblog.pl    bogmar    Podróże    WENEZUELA 2009    Delta Amacuro (Delta Orinoko)

Delta Amacuro (Delta Orinoko)

Wenezuela
Wenezuela, Tucupita

Tucupita to stolica stanu Delta Amacuro. Jest to region szlaków rzecznych,setek odnóg i odgałęzień rzeki Orinoko, które dzielą deltę na liczne wysepki.
W porcie czekał na nas Abraham - nowy opiekun polecony przez Carlosa. Wraz ze swoim pomocnikiem zabrał nas na swoją motorówkę. Po ok.4 godz.płynięcia zatrzymaliśmy się w uroczej posadzie "Ubanoco"z bajecznym ogrodem kolorowej roślinności. My mamy czas na relaks, a Abraham pichci nam obiad. Po posiłku ruszamy motorówką zobaczyć i odwiedzić tutejszych Indian Warao oraz niezwykłe budowle domów na palach. Zycie tutejszej ludności jest bardzo skromne, a prosta egzystencja harmonizuje z naturą.
Następnego dnia płyniemy w małe kanały by poznać tutejsze środowisko zarówno zwierzęce jak i roślinne. Nocujemy w nowym obozowisku. Następnego dnia powrót do Tucupita.
Wycieczka ta kosztowała 190 USD od osoby.
W porcie czekał na nas już kierowca polecony przez Carlosa, by zawieżć nas na lotnisko.

Zapraszamy na film Orinoco Delta
Warao Indians in the Orinoco Delta

Zasoby: 775 wpisów775 399 komentarzy399 15259 zdjęć15259 436 plików multimedialnych436

04.03.2024 - 13.03.2024

04.09.2023 - 19.09.2023